„Погледни отвъд забравата“

Да не забравяме онези, които постепенно забравят…

Заповядайте на 27 май от 14:00 ч. на пл. „Тройката“, където заедно ще се хванем на „Хоро „Незабравка“ – в знак на обич, грижа и подкрепа към хората с деменция.
Деца от училища и потребители на Социална градина за възрастни „Грижовник“ ще създадат живо хоро с формата на цветето незабравка – символ на паметта и човешката връзка. Сини и жълти шапки ще обединят всички в едно послание, което ще бъде запечатано от дрон – спомен, който няма да избледнее.
По време на събитието:
???? ще раздаваме лилави гривни с QR код – знак за съпричастност и подкрепа
???? ще имате възможност да се запишете за скринингов тест за ранни признаци на дементни промени
Нека заедно „погледнем отвъд забравата“ и покажем, че никой не е сам.
Защото паметта може да избледнее, но човечността остава.
Очакваме ви! ????